بنزین آزاد سقف دار شد

۱۳۸۹/۰۹/۲۸ | برچسب‌ها: | 0نظراتبه گزارش ایسنا، در حال اول بنزین معمولی موجود در کارت‌های سوخت (سهمیه‌ ۶۰ لیتری ماه‌های قبل و ۵۰ لیتری دی‌ماه) به قیمت هر لیتر ۱۰۰ تومان برای نوع معمولی و ۱۵۰ تومان برای نوع سوپر، در حالت دوم بنزین سهمیه‌ای (هر ماه ۶۰ لیتر) به قیمت هر لیتر ۴۰۰ تومان برای نوع معمولی و ۵۰۰ تومان برای نوع سوپر و در حالت سوم بنزین غیرسهمیه‌ای (ماهانه حداکثر ۵۰۰ لیتر) به قیمت هر لیتر ۷۰۰ تومان برای نوع معمولی و ۸۰۰ تومان برای نوع سوپر تعیین ‌شده است.
در حالت دوم، سهمیه بنزین ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای سواری بنزینی و دوگانه‌سوز شخصی ۶۰ لیتر، موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر، تاکسی بنزینی ۵۰۰ لیتر، دوگانه سوز و ال.پی.جی سوز ۲۰۰ لیتر، آژانس (بنزینی ۳۰۰ لیتر)، دوگانه سوز و ال.پی.جی سوز ۲۰۰ لیتر تعیین شده است. همچنن سهمیه بنزین خودروهای مسافربر شخصی دوگانه سوز و ال.پی.جی سوز نیز ۲۰۰ لیتر تعیین شده است. برای وانت بنزینی نوع یک ماهانه ۲۰۰ لیتر، وانت دوگانه سوز ۱۰۰ لیتر، بنزینی نوع دو ۴۰۰ لیتر و دوگانه سوز نوع دو نیز ۲۰۰ لیتر، کامیون و کامیونت بنزینی ماهانه ۴۰۰ لیتر (سهمیه خودروهای دوگانه سوز در این گروه ۲۰۰ لیتر) تعیین شده است.
پیش‌تر فریدعامری – مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در مورد توانایی عرضه فرآورده‌های سوختی به ویژه بنزین با سه نرخ گفته بود که شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی آمادگی آن را دارد که بنزین را نه تنها با سه نرخ بلکه به هر شکل دیگری عرضه کند.
وی با بیان این‌که از آبان ماه نرم‌افزاری برای عرضه بنزین سه نرخی در تمام جایگاه‌ها نصب شده است، افزوده بود که برای عرضه‌ نفت گاز هم شرایط مشابه انجام شده و این شرکت آمادگی لازم برای هر گونه عرضه را دارد.
او در مورد نحوه کاربرد این نرم‌افزار توضیح داده بود که این نرم افزار به گونه‌ای طراحی شده است که ابتدا سهمیه ذخیره شده قبل از هدفمندی و بعد از آن، سهمیه‌ جدید و در آخر نرخ آزاد را محاسبه می‌کند.

0 نظرات:

ارسال یک نظر

مطالب قبلي