خبر ازبخش تجسمي نخستين جشنواره هنري

۱۳۸۹/۰۹/۲۸ | برچسب‌ها: | 0نظراتدر کنار بخش‌های نمایش، سینما، ادبیات، موسیقی و طنز شرایط ارسال آثار بخش تجسمی نخستین جشنواره هنری «ایران 1404» در فراخوانی از سوی روابط عمومی این جشنواره منتشر شد. به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به نقل از روابط عمومی جشنواره هنری«ایران 1404»؛ مجسمه‌سازی، عکاسی، نقاشی، گرافیک (پوستر) ونگارگری پنج بخشی هستند که هنرمندان می‌توانند آثار خود را با موضوع «ایران 1404» در قالب آنها به این جشنواره ارائه دهند. آثاری با موضوع فرهنگ ایرانی 1404 در اولویت قرار دارند و حداکثر تعداد آثار شرکت کننده برای هرنفر پنج اثر خواهد بود ضمن این که شرکت همزمان در بخش‌های مختلف جشنواره (حداکثر دو بخش) برای هرنفر آزاد است. در بخش مجسمه سازی؛ تمام آثار باید حداقل به ارتفاع 30 و حداکثر به ارتفاع 90 سانتیمتر ارائه شوند. الصاق شناسنامه آثار به همراه مشخصات کامل شرکت کننده و همچنین شرح طرح در یک صفحه الزامی، اما تکنیک و متریال آثار آزاد است.

عکاسی، بخش دیگری است که در آن هر فرد مجاز است حداکثر سه اثر به صورت سیاه سفید یا رنگی ارسال کند. عکسهای دیجیتالی باید به اندازه حداکثر با عرض 50 سانتیمتر با فرمت tiff یا jpg با وضوح 300 DPI و عکسهای آنالوگ به صورت اسکن شده روی CD به نشانی دبیرخانه ارسال شوند. برگزارکننده حق استفاده از عکسهای منتخب در نشریات، کتب و سایر اقلام تولیدی و یا نمایش آنها را در سایر مکانهای دیگر با قید نام عکاس، برای خود محفوظ نگه می‌دارد. با عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه می‌یابد گواهی شرکت و یک جلد کتاب جشنواره اهداء خواهد شد. آثار پذیرفته شده یا CD ارسالی برگشت داده نخواهد شد.

ارسال اثر و شرکت در نمایشگاه به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌ها ازجانب عکاس است. در صورت اثبات صحت نداشتن این موضوع، عواقب حقوقی و جزایی آن بر عهده شرکت کننده است.

در قسمت نقاشی، مواد و تکنیک کلیة آثار آزاد است اما هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر پنج اثر ارائه کند. عرض آثار نباید از 50 سانتیمتر کمتر و حداکثر طول آثار شرکت کننده دو متر است. تبیین و تفسیر اهداف ذکرشده در سند چشم‌انداز در قالب آثار مختلف هنری، تعمیق و ایجاد خودباوری در هرچه بهتر و با کیفیت تحقق سند چشم ‌انداز، ایجاد انگیزه و افزایش انرژی و روح همکاری و همیاری در تحقق سند چشم‌انداز 20 ساله و ایجاد زمینه مناسب همدلی میان قشرهای مختلف کشور به جهت دمیدن انرژی و نشاط در جامعه چهار محور این جشنواره‌اند. حوزه هنری، سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاونت اجتماعی شهرداری تهران و بنیاد شهید و امور ایثارگران مراکزی هستند که در برگزاری این جشنواره مشارکت دارند. در بخش دیگری از این فراخوان آمده است: اهتزاز پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان به پشتوانه سرمایه‌های گران‌بهای سرزمین‌مان و جوانان مستعد و توانمند ایرانی است. همچنین بخشی از سند چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی به شرح زیر در فراخوان آمده است: با اتکال به قدرت لایزال الهی و در پرتو ایمان و عزم ملی و کوشش برنامه‌ریز‌ی‌ شده و مدبرانة جمعی و در مسیر تحقق آرمان‌ها و اصول قانون اساسی، در چشم انداز بیست ساله، ایران کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی، الهام‌بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بین‌الملل.

مقررات عمومی جشنواره هنری «ایران 1404» به شرح زیر است: - شرکت برای عموم هنرمندان و علاقمندان آزاد است و جشنواره محدودیت سنی ندارد. - آخرین مهلت ارسال آثار: 10 اردیبهشت 1390 -تاریخ برگزاری جشنواره: پایان اردیبهشت 1390 -درکلیه بخش‌ها پس از تحویل اثر به دبیرخانه و راهیابی آن به جشنواره امکان خارج کردن آن از برنامه وجود ندارد.

-در تمامی بخش‌ها شرکت کنندگان اطلاعات دقیق خود از قبیل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، مدرک و رشته تحصیلی، سال تولد، محل تولد، شماره تلفن تماس، email و ......

را قید کنند.

دبیرخانه این جشنواره به نشانی تقاطع خیابان حافظ و سمیه، روبروی دانشگاه امیرکبیر، حوزة هنری ، طبقة دوم است و هنرمندان می‌توانند برای اخذ اطلاعات بیشتر با شماره 88898034-021 تماس حاصل کنند.

همچنین سایت اینترنتی جشنواره هنری «ایران 1404» به نشانی WWW.iranart 1404.ir قابل دسترسی است.

0 نظرات:

ارسال یک نظر

مطالب قبلي