امتحانات در دهه اول محرم لغو شد

۱۳۸۹/۰۹/۱۸ | برچسب‌ها: | 0نظرات

http://agahiran.com/NewsImage/6811_vezarat-amozeshparvaresh-001.jpg
مدیر‌کل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: عدم برگزاری امتحان در دهه نخست محرم موجب می‌شود که دانش‌آموزان بتوانند برای تقویت باورهای مذهبی خود در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان به طور شایسته حضور یابند.
به منظور حضور پررنگ و شایسته دانش‌آموزان در مراسم عزاداری سالار شهیدان، در دهه نخست محرم هیچگونه امتحانی برگزار نمی‌شود.
زکریا یازرلو، مدیر‌کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، با تایید خبر عدم برگزاری امتحانات دانش‌آموزان در دهه نخست ماه محرم، افزود: با برنامه‌ریزی که در این ایام شده است، امتحانی از دانش‌آموزان گرفته نمی‌شود و آنها می‌توانند با خیالی آسوده در مراسم سوگواری اباعبدالله ‌الحسین (ع) حضور یابند.
وی توضیح داد: پس از دهه اول محرم، مدارس طبق برنامه قبلی خود می‌توانند امتحانات را برگزار می‌کنند و دانش‌آموزان نیز باید همکاری لازم را با مدیریت و معلمان مدرسه داشته باشند.
مدیر‌کل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: عدم برگزاری امتحان در دهه نخست محرم موجب می‌شود که دانش‌آموزان بتوانند برای تقویت باورهای مذهبی خود در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان به طور شایسته حضور یابند.
یازرلو با اشاره به این‌که اضطراب امتحانات موجب حضور کمرنگ دانش‌آموزان در مراسم عزاداری اباعبدالله (ع) می‌شود، تصریح کرد: از مدیریت و معلمان مدارس درخواست داریم که در دهه نخست ماه محرم مراعات حال دانش‌آموزان را داشته باشند و امتحانی برگزار نکنند.
وی اضافه کرد: مطمئنا مدارس با این تمهیدات می‌توانند تاثیر مناسب و مفیدی در توجه دادن دانش‌آموزان برای شرکت در مراسم عزاداری امام حسین (ع) داشته باشند که این اقدام موجب اشتیاق دانش‌آموزان برای حضور در کلاس‌های درس می‌شود چرا که درمی‌یابند مدیریت مدرسه با آنها همکاری لازم و خوبی در زمینه‌های مختلف دارد.
غیبت دانش‌آموزان بیمار در روزهای آلوده موجه است
از سوی دیگر، کارشناس مسوول سلامت سازمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: غیبت و گواهی پزشکی دانش‌آموزان دارای مشکل «قلبی» و «تنفسی» در روزهای آلوده موجه است.محبوبه ابطحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم آلودگی هوای تهران گفت: آموزش و پرورش در خصوص تعطیلی مدارس در روزهای اضطرار، تابع تصمیمات استانداری و کمیته مربوطه است و برای روزهای هشدار نیز تدابیر و دستوراتی اتخاذ شده که در قالب بخشنامه به تمام مناطق، ادارات و مدارس شهر تهران ارسال شده است.
وی با تاکید بر این‌که دانش‌آموزان در روزهایی که به عنوان روزهای آلوده در تهران اعلام می‌شود، نباید فعالیت بدنی در محیط‌‌های باز داشته باشند، به آنها توصیه کرد از تردد غیرضرور در خیابان‌ها و مراکز شهر اجتناب کنند.

0 نظرات:

ارسال یک نظر

مطالب قبلي