لپ‌تاپ گوگل آمد+عکس

۱۳۸۹/۰۹/۲۰ | برچسب‌ها: | 0نظرات

به گزارش «همشهری آنلاین» به نقل از بی‌بی‌سی، این لپ‌تاپ مجهز به سیستم عامل پردازش ابری Chrome برای رقابت با بازار بزرگ کامپیوترهای سیستم عامل‌های ویندوز طراحی شده است. گفتنی‌است تاکنون گوگل بارها با اقداماتی نظیر معرفی نرم‌افزار Google Docs با رقابت با مایکروسافت پرداخته است.
پاتوق سرگرمی – FarsPatogh.Com
اریک اشمیت، مدیر عامل شرکت گوگل روز سه شنبه با معرفی این لپ‌تاپ گفت: «به نظر من پردازش ابری آینده کامپیوتر را تشکیل می‌دهد. اکنون (به غیر از ویندوز و مکینتاش) گزینه سومی برای انتخاب یک سیستم عامل برای کامپیوترهای شخصی وجود دارد.»
این لپ‌تاپ که Cr-48 نام دارد، بخشی از یک پروژه آزمایشی برای تست کردن نسخه بتای سیستم عامل کروم است.
سوندار پیچای، مدیر تولیدات گوگل نیز در این مراسم گفت که هیچ دستگاهی از این لپ‌تاپ تا سال آینده به بازار عرضه نخواهد شد و تنها برنامه‌نویسان و متخصصان در آزمایش این دستگاه و سیستم عامل کروم شرکت خواهند کرد. وی می‌افزاید: «سیستم عامل کروم چیزی جز وب‌ نیست.»
پاتوق سرگرمی – FarsPatogh.Com
گوگل سال گذشته خبر ساخت سیستم عامل کروم را اعلام کرد. این سیستم عامل براساس مفهوم پردازش ابری کار خواهد کرد به این معنی که تمام نرم‌افزارها و اطلاعات برروی سرور‌های گوگل ذخیره و اجرا می‌شوند و دستگاه‌های اجرا کننده این سیستم عامل نیازی به قدرت پردازش بالا ندارند و تنها ابزار کار آن‌ها اتصال اینترنت است.
پاتوق سرگرمی – FarsPatogh.Com
به گفته سوندار پیچای، ایمنی این سیستم عامل از اهداف اصلی تولید آن است و گوگل امیدوارست که کروم، ایمن ترین سیستم عامل جهان باشد. به گفته وی پروتکل‌های ارتباطی ایمن و کدگذاری شده این سیستم عامل، نفوذ مجرمان سایبر به اطلاعات و پردازش‌ها را دشوار می‌سازد.
هنوز قیمتی برای این لپ‌تاپ اعلام نشده ولی قرار است لپ‌تاپ‌هایی مجهز به سیستم عامل کروم به زودی توسط شرکت ایسر و سامسونگ تولید شوند.
پاتوق سرگرمی – FarsPatogh.Com
پاتوق سرگرمی – FarsPatogh.Com

0 نظرات:

ارسال یک نظر

مطالب قبلي