متقاضیان جدید کی یارانه نقدی می گیرند؟

۱۳۸۹/۱۱/۱۰ | برچسب‌ها: | 0نظرات

“خانوارهایی که در فرصت ۴۵ روزه اخیر در پایگاه اینترنتی مرکز آمار ایران برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کرده‌اند، در مرحله دوم واریز یارانه ها از آن بهره‌مند می‌شوند؟” این سوالی است که در حال حاضر برای عده‌ای از هموطنان مطرح است.
به گزارش ایسنا، اول آذر ماه تا نیمه دی ماه فرصتی برای خانوارهای جدید بود که بتوانند اطلاعات اقتصادی خود را در سامانه مرکز آمار ایران ثبت کرده و از یارانه نقدی برخوردار شوند. همچنین کسانی که مایل بودند اطلاعات خود را تغییر داده یا تکمیل کنند، از این فرصت استفاده کردند.
اما پس از اتمام این مهلت، زمان مشخصی برای اعلام شماره حساب این افراد اعلام نشد و قرار شد پس از راستی آزمایی اطلاعات، زمانی برای اعلام شماره حساب جهت واریز یارانه نقدی مشخص شود.
از سوی دیگر مسوولان وزارت رفاه و تامین اجتماعی اعلام کرده‌اند که مرحله دوم یارانه‌های نقدی در نیمه دوم بهمن ماه واریز می‌شود، این در حالی است که به گفته وزیر رفاه، سایت رفاهی برای اعلام شماره حساب سرپرستان خانوار اسفند ماه باز می‌شود.
از این گفته ها به نظر می‌رسد که در مرحله دوم هم یارانه نقدی به حساب افرادی که با تازگی برای دریافت آن ثبت نام کرده‌اند، واریز نمی‌شود و این عده از سال بعد مشمول دریافت یارانه خواهند بود.
خبرنگار ایسنا مدتی تلاش کرد که این موضوع را از طریق سخنگوی کارگروه تحولات اقتصادی پیگیری کند. هم‌اکنون نیز بخش اقتصادی ایسنا آمادگی خود را برای هرگونه اعلان و اطلاع‌رسانی مسؤولان مربوط در این زمینه به هموطنان، اعلام می‌کند.

0 نظرات:

ارسال یک نظر

مطالب قبلي