زمان واریز یارانه نقدی خانوارهای مرحله جدیدی که ثبت نام کرده اند

۱۳۸۹/۰۹/۲۰ | برچسب‌ها: | 0نظرات

محمدرضا فرزین روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در این مرحله اطلاعات سرپرستان خانوارها جمع آوری و سپس میزان یارانه‌ پرداختی به آنها محاسبه می‌شود. 
وی ادامه داد: اطلاعات جمع آوری شده توسط مركز آمار ایران پردازش خواهد شد و سپس این اطلاعات به سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها انتقال می‌یابد.
معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: ‌به سرپرستان خانوارهای جدید، مبالغ پرداختی گذشته پرداخت نمی‌شود زیرا در آن زمان ثبت نامی توسط آنها انجام نشده بوده است.
وی اظهار داشت: هرچند سایت جمع آوری اطلاعات در طول سال همواره باز بوده و امكان ثبت نام در آن وجود داشته اما براساس برنامه‌ها قرار است مركز آمار در سال دو مرتبه اطلاعات پردازش شده را به وزارت رفاه و تامین اجتماعی انتقال دهد.
وی خاطرنشان كرد: هرچند افرادی كه در نیمه اول سال جاری ثبت نام كرده‌اند در نیمه دوم سال به آنها یارانه پرداخت شد اما افرادی كه در نیمه دوم سال ثبت نام كنند در نیمه اول سال بعد یارانه خود را دریافت خواهند كرد.
فرزین در پاسخ به پرسشی مبنی بر چرایی واریز یكسان یارانه نقدی علیرغم آنكه قرار بود میزان یارانه پرداختی به مناطق محروم بیش از سایر مناطق باشد، گفت: هرچند در مرحله اول مبلغ 40 هزار و 500 تومان به ازای هر فرد به صورت یكسان برای تمام مناطق پرداخت شده اما امیدواریم با پایان مطالعات بتوانیم براساس مصوبه كارگروه طرح تحول اقتصادی به افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی و مناطق محروم درصد بیشتری را تخصیص دهیم.
سخنگوی طرح تحول اقتصادی ادامه داد: این امر موكول به سال بعد و پایان مطالعات شده است و در مراحل بعدی پرداخت، این امر مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی درباره واریز یارانه به خانوارهایی كه در مرحله اول مبلغی كمتر از تعداد اعضا دریافت كرده‌اند، گفت: در مرحله اول پرداخت، خانوارها با اعضای حداكثر شش نفر یارانه دریافت كرده‌اند اما به صورت مجدد دستور داده شده كه به خانوارهای با اعضای بیشتر نیز یارانه پرداخت شود و هم اكنون تمام خانوارها با اعضای حتی هفت و یا هشت نفر نیز یارانه دریافت می‌كنند.
سخنگوی طرح تحول اقتصادی در خصوص كنترل تورم پس از اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها، تصریح كرد كارگروه طرح تحول اقتصادی مجموعه‌ای از اقدامات را برای كنترل تورم اتخاذ كرده كه بخشی از آن در قالب بسته‌های سیاستی بازرگانی، صنعتی، حمل و نقل؛ كشاورزی و غیره در نظر گرفته شده تا بتوانیم افزایش قیمت ناشی از انرژی را در قیمت تمام شده جبران كنیم كه البته این امر اقدام بسیار موثری است.
وی با بیان آنكه بسته‌های حمایتی در این راستا تدوین شده است، اظهار داشت: بسته جدیدی نیز طراحی شده تا براساس آن منابعی كه در اختیار خانوارها قرار می‌گیرد با همكاری بخش خصوصی به سمت بازار سرمایه، كالاهای دائمی و پس‌انداز سوق داده شود تا با این روش بتوانیم میزان نقدینگی موجود در جامعه را كنترل كنیم.

0 نظرات:

ارسال یک نظر

مطالب قبلي